Gra nie szkodzi! Już wkrótce nowy numer Meritum

Gamifikacja, grywalizacja, gryfikacja… te i inne pojęcia pojawiają się w związku z coraz powszechniejszym zjawiskiem wykorzystywania gier w edukacji. Nie zabraknie tych pojęć w numerze MERITUM, który już niedługo Państwu przekażemy. Dorzucimy jeszcze larpy, game design, games for purpose. Trudne? Być może… Ale z pewnością nie nudne!

Możliwości stwarzane przez szeroko pojęte gry są wręcz nieograniczone. W czasie, kiedy zaciera się granica między światem realnym w tradycyjnej formie a światem wirtualnym, gry jawią się jako świetne narzędzie pozwalające współtworzyć i współuczestniczyć w procesie edukacyjnym. I z całą pewnością stwierdzenie to nie dotyczy tylko i wyłącznie gier komputerowych. W numerze nie zabraknie praktycznych wskazówek, rad doświadczonych nauczycieli, dotyczących zastosowania gier różnego typu na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Warto grać z uczniami oraz zachęcać ich do takiej aktywności pozalekcyjnej....