Gościliśmy najzdolniejszych Mazowszan

Ponad 1000 uczniów z mazowieckich szkół otrzymało stypendia naukowe. Ich reprezentanci odebrali umowy stypendialne z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika i członka zarządu pani Elżbiety Lanc. Gospodarzem spotkania było MSCDN.

Ponad 1000 uczniów z mazowieckich szkół otrzymało stypendia naukowe. Ich reprezentanci z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i po raz pierwszy ze szkół zawodowych, którzy uzyskali najlepsze wyniki punktowe, odebrali umowy stypendialne z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika i członka zarządu pani Elżbiety Lanc. Gospodarzem spotkania było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Każdy z 1120 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – 480 ze szkół zawodowych oraz 640 z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przez najbliższy rok otrzyma co miesiąc 420 zł miesięcznie m.in. na zakup komputerów i oprogramowania oraz udział w zajęciach dodatkowych, wycieczkach i kursach. Pieniądze  pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ubiegała się o stypendia już po raz ósmy, natomiast uczniowie ze szkół zawodowych otrzymali pieniądze z kasy samorządu po raz pierwszy.

- Stypendia to przede wszystkim inwestycja w młodego człowieka, jego rozwój i przyszłość. Chodzi o to, by wspierać najzdolniejszą młodzież z Mazowsza, zarówno tę z rodzin zamożnych, jak i tę, której rodziców często nie stać na zakup pomocy naukowych czy udział dziecka w pozaszkolnych warsztatach. Mam nadzieję, że przyznana pomoc przełoży się na lepszy start stypendystów w dorosłe życie – podkreślił marszałek Adam Struzik podczas spotkania z uczniami.

Pomoc organizacyjną i merytoryczną stypendystom i ich opiekunom zapewniają nauczyciele konsultanci wszystkich sześciu wydziałów MSCDN.

Szczegóły na stronie: http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,5255,najlepsi-uczniowie-ze-stypendiami.html